بوی بد دهان دارید ؟ این راه حل های شگفت انگیز را امتحان کنید

چرا دهن همسرم بو میده

بوی بد دهان یکی از عارضه هاییست که بسیاری از افراد دچار آن هستند و خودشان خبر ندارند. اگر احساس میکنید دهان شما بوی بد میدهد ، میتوانید علت آن را پیدا کرده و نسبت به رفع آن اقدامات لازیم را به عمل آورید

علت بوی بد دهان : بوی بد دهان از چیست ؟

۱- دندان ها :

باقیمانده غذاها لای دندان های شما گیر افتاده و بدبو می شوند. همیشه و هرروز از نخ دندان استفاده کنید و مسواک زدن را فراموش نکنید. همچنین ممکن است پوسیدگی دندان داشته باشید و خودتان بی خبر باشید. پس با مراجعه به دندانپزشک از سلامت دندان های خود مطمئن شوید.

۲- لوزه ها :

یکی از شایع ترین علت های بوی بددهان ، سنگ لوزه است. اگر هنگام عطسه یا بیدار شدن از خواب، از دهان شما مواد کوچک سفید رنگ و بد بویی بیرون میاید، به آن سنگ لوزه می‌گویند. این سنگها بصورت مکرر ساخته و بزرگ می‌شوند. با مراجعه به وزشک متخصص گوش و حلق و بینی راهکار درمانی مناسب را از ایشان جویا شوید.

۳- عفونت سینوس :

اگر سینوس های شما عفونی باشد یا ترشحات غیرطبیعی داشته باشد، منجر به بوی ناخوشایند دهان می‌شود. با مراجعه به پزشک میتوانید بو را کاهش داده و رفع کنید.

۴- مشکلات گوارشی :

مشکلات گوارشی نیز میتوانند عامل بوی دهان باشند. با مراجه به پزشک گوارش میتوانید از سالم بودن دستگاه گوارش خود مطمئن شوید

۴- سیگار کشیدن :

سیگار کشیدن علاوه بر ضررات زیادش، باعث بوی بد‌ دهـان و ایجاد تنفس بد بو می شود. اگر نمیتوانید سیگار را ترک کنید لااقل از آدامس های خوشبوکننده دهان استفاده نمایید.

چگونه بوی بد دهان را برطرف کنیم؟

این پیشنهاد ها به شما کمک میکنند تا بوی بد دهان را تا حد زیادی کاهش دهید:

  • آب نمک رقیق درست کنید و بعد از وعده غذایی قرقره کنید
  • با مشورت پزشکتان، دهانشویه مناسب انتخاب کرده و دهان و گلو را شستشو بدهید
  • به ۱ لیوان آب گرم، آب نصف لیمو را اضافه کنید و قرقره کنید
  • پوست پرتقال را بجوید
  • با گلاب قرقره کنیدبا محلول آب و سرکه دهان خود را شستشو بدهید
  • چند میخک بجوید تا دهانتان خوشبو بشود
  • یکی تیوب خالی خمیردندان را باد کنید و در آن تا نصفه آب بریزید و خوب تکان دهید. شما با این کار دهانشویه‌ای مفید درست کرده اید.

زبان بو دار :

زبان بدبو

یکی از علت های بوی بد دهان، موادبدبوی سفید رنگ روی زبان است. شما باید علاوه بر مسواک زدن، روی زبان را تمیز کنید. در این کار بسیار احتیاط کنید زیر پرزهای زبان بسیار حساس هستند.

ابزار های مناسب برای تمیز کردن زبان :

۱- مسواک : با پرزهای مسواک نرم میتوانید سطح زبان را پاک کنید
۲- مسواک مخصوص زبان : این مسواک‌ها مخصوص پاک کردن زبان طراحی شده اند و در داروخانه‌ها به فروش میرسند. همچنین می توانید این مسواک‌ها را از اینجا خریداری کنید
۳- استفاده از پاک کننده زبان : این وسیله مخصوص پاک کردن زبان ساخته شده است و حداکثر اثرگزاری را نسبت به دو مورد بالا دارد. اگر تا بحال پاک کننده های زبان را ندیده اید اینجا کلیک کنید.